Снігові запаси для майбутніх дерев

  • Загальні новини
  • 16 лют 2021 21:14
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
На Вінниччині лісівники здавна закладають снігові ями як традиційний спосіб зберегти цінну вологу
Запасайся снігом узимку, щоб гарно прийнялись дерева влітку! Саме так і роблять лісівники Вінниччини. Уже зараз, у тріскучий мороз, готуються до весняної лісокультурної кампанії. І користуючись щедрими зимовими опадами, активно готують снігові ями.
Найбільший на Вінниччині за площею держлісфонду ДП «Могилів-Подільський лісгосп» планує зробити снігові ями у майже кожному лісництві. Загалом їх закладено 16: шість у Мурованокуриловецькому лісництві, дві – у Котюжанському, три – в Івашковецькому, по одній у Моївському та Вендичанському, дві – у Ямпільському. Адже під час цьогорічної лісокультурної кампанії могилів-подільські лісівники планують посадити понад пів мільйона сіянців: дуба звичайного – 457 тис. шт.; горіха чорного – 60 тис. шт.; груші – 20 тис. шт.; черешні – 8 тис. шт.; липи – 3 тис. шт., модрини – 1 тис.шт., береки – 4 тис.шт. Саме стільки садивного матеріалу треба, аби заліснити територію 126 га у держлісфонді.
Процес заготівлі снігу - це один із важливих лісокультурних заходів. Цей перевірений багатьма поколіннями лісівників, класичний та традиційний метод дозволить уже незабаром, через один-два місяці, зробити весняну посадку лісу більш якісною. Адже один із факторів успішного проведення лісокультурної кампанії – наявність у грунті достатньої кількості вологи.
Процес закладення та використання снігових ям має свій простий алгоритм. Нагортається сніг на ділянки лісосіки минулого року, на якій навесні будуть створюватися лісові культури. Зверху шар снігу вкривається соломою та тирсою. Навесні перед посадкою саджанці прикопують у сніг, а потім витягують і занурюють кореневу систему в «бовтушки» (суміш води, глини та накопичувача вологи). Таким чином лісівникам вдається зберегти таку цінну навесні вологу для садивного матеріалу. А солома та тирса після посадки перегнивають у ґрунті.
Отож, лісівники Вінниччини – відповідальні та турботливі господарі. Вони дбають про ліс 365 днів на рік, не маючи перепочинку і взимку.