Лісівники Вінниччини рятують диких тварин!

  • Загальні новини
  • 12 лют 2021 21:42
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
Зима – найдивовижніша і разом з тим найсуворіша пора року. Для тваринного світу – це справжнє випробування! Тому підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів'я, служить вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісових насаджень, сільськогосподарських культур, забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах. Із настанням холодів підгодівля тварин є важливою справою кожного. Адже в сильний мороз і при значному сніговому покриві тваринам важко знайти поживу. Зимова підгодівля диких тварин має велике значення в забезпеченні звірів відсутніми мінеральними речовинами і мікроелементами.
Невід’ємною складовою ведення мисливського господарства на території мисливських угідь ДП «Могилів – Подільський лісгосп» є зимова підгодівля диких тварин. Своєчасний догляд за мисливською фауною у морозяний період є визначальним фактором , який впливає на примноження популяції диких тварин.
гідно із затвердженим планом з біотехнії, лісова охорона впродовж цілого року заготовляє зимову поживу для диких тварин. Щоб допомогти їм пережити зимову нестачу кормів, працівники державної охорони держлісгоспу заготовили в 2020 році 4500 кг сіна, 9000 штук віників з гілок листяних порід дерев, 12000 кг зерна пшениці та кукурудзи, закуплено 1000 кг солі. Після утворення снігового покриву все це періодично викладається на спеціально об лаштованих кормових майданчиках . Такі майданчики робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно. В мисливських угіддях лісгоспу облаштовано 41 підгодівельний майданчик, 120 годівниць, 290 солонців.
Для збагачення загального природного біорізноманіття в мисливських угіддях господарства створено в Івашковецькому лісництві вольєр для напіввільного утримання тварин площею 90 га. У ньому перебуває 14 голів оленя плямистого, 6 голів муфлона, 30 голів кабана. У вольєрі розміщено 3 годівниці , які наповненні сіном і кормовими добавками, 2 солонці із сіллю, насиченою мінералами та вітамінами.
Зимова підгодівля – це аж ніяк не приручення диких тварин, а допомога в найскрутніший період року. Підгодівля не повинна заміняти природну кормову базу.
Дикі тварини – це державне багатство і наш обов’язок - зберегти їх для майбутніх поколінь, а витрати на їх збереження окупляться прекрасними моментами спостереження за дикими мешканцями нашого краю.