Лісівники Вінниччини охороняють тваринний світ рідного краю

  • Загальні новини
  • 06 гру 2019 19:12
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
Лісівники Вінниччини підвищують ефективність ведення мисливського господарства, активно борються з браконьєрством, виховують у мисливців культуру полювання, демонструють позитивну динаміку мисливського господарства.
Керівники держлісгоспів добре розуміють, що мисливське господарство – невід’ємна складова частина лісового господарства і шукають шляхи його розвитку. У 2019 році в мисливських угіддях області обліковано 217 голів оленя благородного, 700 – оленя плямистого, 7804 – козулі, 1458 – кабана.
У розпалі - сезон полювання на парнокопитних та хутрових мисливських тварин. Держпідприємства лісового господарства створюють для сучасного цивілізованого полювання всі умови, постійно працюють над збільшенням поголів’я мисливських тварин, надають єгерські послуги, запроваджують послуги сучасних мисливських готелів, будиночків мисливця, пересувних мисливських дільниць.
Однак серйозною проблемою на сьогодні залишається браконьєрство та низька культура полювання. З метою охорони державного мисливського фонду та контролю за дотриманням правил полювання держпідприємствами Вінницького ОУЛМГ постійно проводяться рейдові перевірки. До складу рейдових бригад входять представники державної лісової охорони, єгерської служби лісгоспів та працівники поліції. З початку 2019 року проведено 844 рейди, у результаті яких складено 311 протоколи про порушення правил полювання. Накладено штрафів на суму більше 60 тис. грн., стягнуто з порушників понад 56 тис. грн. Також державною лісовою охороною знято 275 петель – жорстокого браконьєрського знаряддя вбивства.
Порушення виявляють найрізноманітніші – полювання на заборонених територіях, у заборонений час, забороненими знаряддями. Приміром, нещодавно у мисливських угіддях Хмільницького держлісгоспу рейдова бригада виявила мисливця, який полював у нічний час, до того ж, із забороненим знаряддям. Мисливствознавцям та єгерському складу лісгоспів допомагають контролювати подібні та інші порушення спеціальні засоби: тепловізор, пристрій нічного бачення, фотопастки.