Головне завдання лісівників Вінниччини – створення високопродуктивних лісів!

  • Загальні новини
  • 05 гру 2019 18:58
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
Під головуванням начальника управління А.О. Бондаря відбулося засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.
На засіданні розглянули питання: про результати перевірки ведення лісокультурного, лісогосподарського виробництва підприємствами управління; про стан та перспективи виконання завдань по лісозаготівлі та реалізації лісопродукції за 2019 рік; проблемні питання в організації взаємодії з громадськістю і засобами масової інформації; про стан ведення правової роботи на підприємствах.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О., відкриваючи засідання колегії, наголосив, що виконуючи першочергове завдання - створення лісів, лісівники на сьогодні мають докласти максимальних зусиль для успішного завершення 2019 року. Не зважаючи на всі існуючі труднощі!
Анатолій Омелянович проінформував про свою зустріч з головою Вінницької облдержадміністрації Скальським В.В., на якій Владислав Володимирович грунтовно, по-державницьки розглянув питання діяльності держпідприємств лісового господарства Вінниччини, визначив проблеми, які мають вирішуватися на рівні області й держави.
Кожне засідання всіх колегій ВОУЛМГ, які б питання не розглядалися на них, розпочинається з аналізу стану лісових культур. Анатолій Омелянович постійно наголошує на важливості якісного проведення всіх необхідних лісокультурних заходів. Це стосується і доглядів за культурами, і рубок доглядів. Вимога начальника управління принципова, стратегічна: проблеми сьогоднішнього дня пройдуть, вирішаться, а держава повинна мати в майбутньому високоякісні ліси, які принесуть українському народу користь. І ці ліси закладаються сьогодні!
Станом на початок грудня лісогосподарськими підприємствами Вінницького ОУЛМГ проведено догляди за лісовими культурами в держлісфонді на площі 13340 га (117% річного плану), в нових лісах – на площі 1302 га. Відповідно 71 і 83 % – це механізований догляд. На сьогодні підготовлено ґрунт для створення лісових культур у 2020 році на площі 449 га.
З питань порядку денного на засіданні виступили заступник начальника  управління Колчанов А.В., начальник відділу лісового господарства Мельник І.В., прес-секретар обласного управління лісового та мисливського господарства Вовк С.Т, головний спеціаліст  управління Шмалюх А.М.
На засіданні наголошено, що певним виходом із складної фінансово-господарської ситуації на сьогодні може стати деревообробна діяльність держлісгоспів. Показовим у цьому плані є приклад Крижопільського держлісгоспу, який упродовж років залишається лідером із переробки деревини серед держпідприємств Вінницького ОУЛМГ. Деревообробними дільницями Крижопільського лісгоспу у 2019 році перероблено 7276 куб. м деревини, що є майже третиною із загальної кількості. До того ж, дільниці переробляють саме низькосортну деревину.
Анатолій Омелянович проаналізував роботу держлісгоспів з громадськістю, ЗМІ. Сьогодні яскравим позитивним прикладом дієвої інформаційно-просвітницької роботи лісівників Вінниччини є функціонування 44 лісівничих еколого-просвітницьких центрів, 58 лісівничо-екологічних просвітницьких пунктів. Музей лісу облуправління постійно наповнений групами людей різного віку: від шестирічних вихованців дитсадків до людей похилого віку. Така форма співпраці є досить дієвою. Сьогодні на базі держпідприємств лісового господарства області вже працює 50 учнівських лісництв. В роботі з громадськістю досить ефективними є виступи директорів, головних спеціалістів на сесіях місцевих рад, на зборах жителів населених пунктів. Велику роль у формуванні громадської думки мають соцмережі. 
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О. поставив перед директорами держлісгоспів Вінниччини чіткі завдання: всебічна підтримка працюючих, вчасна виплата зарплати, постійне її підвищення, організація ефективної роботи рейдових бригад по охороні й захисту лісу, новорічних ялинок, збільшення реалізації деревної та іншої продукції для отримання максимальних надходжень, організація високоефективного деревопереробного виробництва, постійне інформування населення, ЗМІ про роботу лісівників.