Будинки для птахів виготовляють юні лісівники Вінниччини

  • Загальні новини
  • 23 лют 2021 19:23
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
Наприкінці зими – на початку весни лісівники Вінниччини активно розвішують у лісах штучні гніздівки, які ми зазвичай називаємо шпаківнями. Наразі триває ця важлива для здоров’я лісу робота у ДП «Могилів-Подільський лісгосп» (директор  Віктор Іщук, головний лісничий Олександр Хомич). До виготовлення пташиних будинків долучились і юні лісівники.
Шпаківні забезпечують пернатим безпеку, дім, прихисток. А птахи у свою чергу корисні для лісу, захищають його від комах-шкідників. Тому виготовлення та розвішування будинків для птахів є обов’язковим щорічним заходом для усіх держлісгопів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. 
Цього року могилів-подільські лісівникі за планом повинні виготовити та розвішати 700 шпаківень. Близько 60 шт. виготовляють учні кожного учнівського лісництва, які діють на базі держлісгоспу. Нещодавно до розвішування будиночків для птахів долучилися старшокласники Моївської загальноосвітньої школи, члени учнівського лісництва «Зелені легені планети», яке співпрацює з Моївським лісництвом (лісничий Сергій Стрілецький).
Щороку діти виготовляють на уроках трудового навчання та вдома з батьками шпаківні. А підприємство забезпечує їх для цього необхідним матеріалом – дошками, цвяхами. Розвішують шпаківні лісівники, адже ця робота на висоті повинна виконуватись згідно із дотриманням правил безпеки. Діти радо подають будиночки, спостерігають за процесом розвішування, спілкуються з природою. Лісівники розповідають дітям, що присутність птахів є надважливою для здоров’я лісу. Підвищення чисельності комахоїдних птахів у насадженнях стримує наростання масового розмноження найзаклятіших ворогів лісу – а це непарний, дубовий, сосновий шовкопряди, пильщики, короїди, лубоїди. Найкращий спосіб боротьби зі шкідниками – біологічний!
- Така форма лісівничо-учнівської співпраці має важливе значення, допомагає нам виховати екологічно свідоме підростаюче покоління, - розповідає директор держлісгоспу В.М.Іщук.
У 2021 році лісівники 11 держлісгоспів Вінниччини планують розвішати 18400 шпаківень та синичників. У середньому на одному гектарі лісу необхідно розвішати 4-5 гнізд.